Що таке приховані двері?

Last updated on October 12th, 2022 at 02:59 pm
Приховані двері – це не атрибут шпигунських серіалів, а цілком доступний і затребуваний елемент сучасного інтер’єру. Завдяки особливій конструкції, вони здатні повністю злитися з обстановкою, підтримати цілісність і оригінальний стиль приміщення.
Двері невидимки доречні, коли необхідно розширити простір, візуально витягнути або розтягнути стіни. Також використовуються, коли необхідно облаштувати потаємні приміщення.
Попит на двері з прихованим коробом народжує безліч пропозицій. Виробники регулярно поповнюють свій арсенал новими моделями-невидимками. Їх розрізняють за кількома ознаками: тип відкривання і матеріал, який застосовується для обробки.
Що робить двері невидимими? Шоб домогтися невидимості, використовують кілька технічних підходів:
– Коробка прихованої установки без наличників.
– Даний елемент після монтажу шпаклюється і зливається зі стіною. В результаті створюється відчуття акуратно оформленого отвори.
Полотно з особливого матеріалу.
Такі вироби називають дверима “під обробку” – їх можна покривати фарбою і обклеювати шпалерами. Якщо немає завдання заховати двері в кімнаті, можна вибрати моделі зі стандартним заводським декоруванням. Використовуючи контрастні кольори, можна внести певну «родзинку» в дизайн.
Приховані петлі.
Для фіксації полотен використовують врізані петлі особливої конструкції.
Фурнітура розташовується в дверному коробі і непомітна в закритому положенні. Спільно з невидимими дверима використовують поворотні пристрої (для маятникових і роторних варіантів). За рахунок таких механізмів можна не додавати ручки.
Види прихованих дверей за способом відкривання
Механізм відкривання може бути одного з наступних типів:
– Розпашні. Найпоширеніший тип конструкцій. Відкриття відбувається при натисканні на одну зі сторін полотна. Популярність обумовлена їх універсальністю. Встановлюють в квартирах і офісах.
– Розсувні. Моделі також називають полотнами касетного типу. Вони відкриваються, зміщуючись паралельно стіні або в спеціальну нішу в стіні. Такі міжкімнатні двері з прихованою коробкою не захаращують простір, підійдуть для кімнат з невеликою площею, де відчувається брак вільного місця.
Різновиди невидимих дверей за типом обробки
Виробники пропонують різні види оформлення полотен. Серед них є моделі в заводському виконанні, які вже покриті фарбою, ламінованою плівкою або шпоною.
Можна підібрати двері, які можна декорувати самостійно. Такий варіант може стати невидимим, якщо його дизайнерськи оформити під колір і фактуру поверхні стіни.
При створенні монолітних інтер’єрів найчастіше використовують полотна:
-
під фарбування;
-
під шпалери;
-
в панно;
-
в панелі.
Двері прихованого монтажу під фарбування – найбільш простий способів декорування та маскування.
Фарбування проводиться тими ж фарбами, що і фарбування стіни. Розрізнити, де знаходяться двері, можна по незначному зазору (близько 2 мм) по всьому периметру полотна. Використовуючи нестандартні різновиди забарвлення (графіті, імітація ландшафту), ці простори можна повністю приховати.
Двері під шпалери посилять ефект невидимості при правильному виборі фактури і малюнка.
Максимальний результат досягається при використанні шпалер з вертикальними смугами, які приховують щілини між полотном і коробом.
Особливості установки дверей прихованого монтажу
Без належного досвіду установка дверей з прихованим коробом стане непосильним завданням. Головне в процесі монтажу – попередня підготовка стіни.
Дверний блок монтують під час ремонту, поки ще не виконана фінішна обробка стін або обшивка гіпсокартоном. Установка полотна виробляється на чистову підлогу або по раніше виконаним рівню. Простір між полотном і підлогою має становити не менше 10 мм.
Установка касетної двері ускладнюється необхідністю проведення підготовчих робіт. Перед монтажем полотна організують порожнину, в яку буде ховатися дверне полотно. Для цього в стіні вирізують нішу або використовують накладки з гіпсокартону. Підготовчі роботи неодмінно спричинять за собою додаткові фінансові витрати.



під фарбування;
під шпалери;
в панно;
в панелі.


